Soho House Kız Apart
Kız Apart
Bahçelievler Mah. Kolat Sok. No:12 Tepebaşı
yasincil@gmail.com
0531 080 49 94 - 0549 781 54 26

Mili Eğitim Müdürlüğünden Yeni İş Birliği

20.11.2019 

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Odunpazarı Modern Sanat Vakfı ve Müzesi işbirliğinde müzelerin bir öğrenme ortamına dönüştürülerek gerek öğretmenlerin gerekse öğrencilerin estetik duyarlılığının gelişmesinde, yaşanan anın, geçmişin ve geleceğin açıklanmasında, yorumlanmasında, toplumsal değişimlerin yönlendirilmesinde önemli bir yere sahip bu mekânlara karşı ilgilerinin artırılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve Odunpazarı Modern Müze Direktörü Defne Casaretto'nun imzaladığı protokol ile Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Müze Eğitimi Sertifika Programları" doğrultusunda açılacak "Müze Eğitimi Kursu" ve "Müzede Eğitim Etkinlikleri Kursu" hizmetiçi faaliyetleri kapsamında öğretmenlerin eğitime alınmasının ardından 24 Aralık 2019 - 12 Haziran 2020 tarihleri arasında toplam 640 ilkokul 4. sınıf, ortaokul 8. sınıf ve lise 12. sınıf öğrencisinin gruplar halinde Odunpazarı Modern Müzeyi rehber öğretmenler ile ücretsiz olarak detaylı bir şekilde gezmeleri sağlanacak.

Geçtiğimiz aylarda Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, öğretmenlerin, müzeleri eğitim ortamı olarak kullanmaları, çocukların sınıf içi öğrenmelerini daha sahici öğrenme ortamlarına taşıyarak farkındalık, bilinç ve beceriye ilişkin kazanımlarını birleştirmek için Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Müze Eğitimi Sertifika Programı başlatıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, desteklerinden dolayı Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Odunpazarı Modern Müze'nin kurucusu Erol Tabanca ile Odunpazarı Modern Müze Direktörü Defne Casaretto'ya teşekkür etti.

Gönderen: haber
1585 defa okundu 
 


Eğitim
GAZİ MTAL’DE Hz. PEYGAMBERİ ANMA(MEVLİD-İ NEBİ) PROGRAMI YAPILDI
Anadolu Üniversitesi Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda
İŞKUR’dan Anadolu Üniversitesi öğrenci kulüplerine katılım belgesi
SODİGEM’in lise eğitimleri ETİ Sosyal Bilimler Lisesi ile başladı
ESOGÜ UNFPA Kadın Sağlığı Danışma Merkezi’nden Turuncu Günler Etkinliği

 

 
Soho House Kız Apart - 0531 080 49 94